Yorum Haberi

EĞİTİM-SEN MEB MÜLAKAT LİSTELERİ ÖNCEDEN GÖNDERİLDİ

Okul idari personellerinin seçimi için 3 temmuz ile 21 temmuz arasında mülakat yapılmıştı. Puanlar ise 10 Ağustos’ta açıklandı. Bu noktada atamaların ise 5 eylül ile 8 eylül tarihlerinde yapılacağı duyurulacak. Ancak önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiada Eğitim-Sen, Eğitim Bir Sen’in “fişleme listesi” hazırladğını ve Diyarbakır Hani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiğini ileri sürerek suçlamada bulundu.

EĞİTİM-SEN  MEB  MÜLAKAT LİSTELERİ ÖNCEDEN GÖNDERİLDİ

Eğitim-sen’in elinde olduğunu iddia ettiği belgede hangi komisyonda kimlerin olduğu ve kimlerin hangi komisyonda mülakata gireceği ve kimlik numaraları belirtildi.

Eğitim-sen, tek tek not düşülerek slistelerin hazırlandığını ve adayların en yüksek puan alandan itibaren en düşük puana kadar sıralandığını belirtti. Eğitim-sen elinde olduğunu belirttiği belgeden dolayı tepkili olduğunu belirterek gereğinin yapılmasını duyurdu. Eğitim-sen genel sekreteri Keskin Bayındır “ Bu tablo eğitim camiasınn kimlerin eline geçtiğinin, liyakat yerine neden mülakat sisteminin getirildiğinin göstergesidir” diyerek tepkilerini belirtti. Listelerin ıspatlanması halinde yasal sürecin başlaması bekleniyor.

EĞİTİM EĞİTİM-SEN MEB MÜLAKAT LİSTELERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?