Yorum Haberi

Amerika'da Eğitim Almak İsteyenlere Öneriler

Ösym sonuçlarının ilanınnı takip eden zaman içerisinde öğrenciler ve veliler eğiim sürecini planlamaya başladılar. Turkish Heritage Organization’ın (THO) başkanı Ali Çınar eğitim olanakları konusunda ABD’de eğitim almak isteyen kişilere dair önerilerde bulundu ve farklı fırsatlar olduğunu söyledi.

Amerika'da Eğitim Almak İsteyenlere Öneriler

Türkiye’nin avrupa ve ABD’ye en çok öğrenci gönderen 10 ülkeden biri olduğunu belirten Çınar, ABD’deki Türk öğrenci sayısının 10 binden fazla olduğunu söyledi. ABD’deki bu öğrencilerin yıllık 400 milyon dolar civarı bir ekonomiyi canlandırdığı biliniyor.” Uluslararası alanda ABD’de alınan eğitimin öğrncilerin geleceği açısından Avrupa’ya göre daha ilerie olduğu big gerçeklik. Teknoloji, Enerji, Siber güvenlik alanında yoğunlaşılan konularda eğitime talep var ve bu alanlarda önemli bir talep var.

Bununla beraber elbette ülkemizden dışarıya beyin göçünü engellememiz gerekiyor ve Tubitak’ı desteklememiz gerekiyor. Ancak gitmeyi düşünenlere verilmesi gereken tavsiyeler var.” Diyerek konuşmasına devam etti.

Karier ve eğitim planınızı son sınıflara bırakmayın. Eğer aracı kurum kullanacaksanız mutlaka deneyimli kişilerle konuşmalısınız. Türkiye’den yurtdışına gitmiş öğrencilerin yorumlarını mutlaka okuyun. ABD’deki burs olanaklarını mutlaka inceleyin. ABD geniş burs olanaklarıyla biliniyor. Fiyatlar genel olarak şu şekilde ve mutlaka ekonomik bütçenizi önceden fon ayırarak düzenleyin.

2 yıl eğitim veren okullarda 3.500 ve 4 yıllık eğitim veren okullarda 9600 dolar civarında. 4 yıllık vakıf okullarında ise 25 bin ve 4 yıllık kar marjı olmayan okullarda 33 bin dolar. ABD’nin üst seviyeli üniversitelerinde ise senelik ücret 50bin dolar civarında bulunuyor.

 

Amerika'da Eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?