Yorum Haberi

İshale iyi gelen yiyecekler

İshal günümüzün en yaygın görülen rahatsızlıklarından birisi olmuştur. İstanbul ve çevrelerinde şebeke suyundan kaynaklı olduğu düşünülüp salgın başladığını görebiliyoruz. Kişiler şikayetlerini sağlık kurumlarına bildirmektedir.

İshale iyi gelen yiyecekler

Havaların soğuması da soğuk algınlığından dolayı ishali tetiklemektedir. İshal günlük hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Midemizde başlayarak bağırsaklarımıza gelen gıdaların sindirimden sonra halen sıvı halde olup bizi engelleyebiliyorlar. Mide sağlığına dikkat edilmesi gerektiği gibi ishal gibi hastalıktan kendinizi koruyabilirsiniz. Soğuk havalarda sıkı giyinerek üşütmemeye özen gösterilmeli. Yazın bitmesi ile havalaın soğuduğunu gözlemleyebiliyoruz. Yediğiniz yiyecekler önemli olup en başta sık tüketilmemeli ve yağlı yiyeceklerden korunmanız gerektiğini bilmelisiniz. Sağlığına dikkat etmeyenler ishal gibi hastalıkların etkisine yakalanrak ortalama 3-5 günlük süre boyunca kendisini toplumdan dışlamasına sebeptir. Psikolojik olarak kendisini dışarıya çıkartamadığını gibi uzun süreli rahatsızlık hissedecektir. Bunalıma girilmesi kaçınılmaz olan sosyal birisi için büyük etkiler yaratabilir.

 

İshal rahatsızlığı gıda zehirlenmesi, gıdaları aşırı tüketim ve uzun süre yemiş olmanızdan dolayı kaynaklanıyor. Bazı gıda tüketimlerinde bol sulanma olup ishal olmanıza neden olur. İshal rahatsızlığı 7'den 70'e herkesi ilgilendiriyor. Küçük bebeklerin dahi yakalandıkları durumlardandır. Günlük olarak yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. İshal olunması durumunda sosyal hayatımızdan kendimizi dışlayarak evimizde uzun bir süre zaman geçirip iş hayatımıza dahi etki yaratmaktadır.

 

İshale çeşitli yiyecekler iyi gelir bunların tüketilmesi ile yetişkin birilerinin yapması önerilmektedir. Bebekler veya çocuklar üzerinde denenmemesi gerekmektedir. Sizlere ishale iyi gelip kısa sürede kesecek tarifleri sunabiliriz. İlk başta tüketeceğiniz yiyecekler pirinç, muz, elma püresi, limon suyu, elma, kepek, keçiboynuzu, havuç, sarımsak, bal, patates çorbası ve zencefil gibi gıdaların tüketilmesi gerekmektedir.

ishal ishale ne iyi gelir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?