Yorum Haberi

GSS Sorgulama (GSS Borç Sorgulama Ekranı)

GSS (Genel Sağlık Sigortası) uygulamaya geçildiği günden itibaren etkilerini devam ettiriyor. Sağlık sigortası olarak faydalandığınız özellikle işsiz olan ve SSK, SGK herhangi bağı olmayanlar dahil ediliyor. Çalışmadığınız veya priminizin ödenmediği tek gün dahi olsa sizi otomatik olarak GSS kapsamına alacaktır.

GSS Sorgulama (GSS Borç Sorgulama Ekranı)

Sağlık sigortalarınızı en doğru şekilde takibini yapmanız mümkündür. Borç sorgulama işleminin doğru şekilde yapılarak etkisinden kurtularak faizin yüklenmesini geciktirmiş olacaksınız. Sağlık sigortasından doğru şekilde faydalanmak oldukça önemlidir. Siz SSK ve SGK kapsamında olduğunuz halde GSS borcunuz gözüküyorsa bunun için Sosyal Güvenlik Kurumlarına giderek sildirebileceksiniz.

Aktif olduğu günden itibaren bir çok kişi mağdur olarak haklarına geçildiği düşünülüyor. Elif K. Adlı T.C. vatandaşı mağdurlardan birisi olarak yurtdışından sigortalı olduğu halde ülkemizde GSS borcu kapsamına alınmıştır. Defalarca sildirmesine rağmen birkaç hafta sonra borç faizi ile tekrar ortaya çıkmaktaydı. Sistemden dolayı kaynaklanan sorun olduğu düşünülüp herhangi tam anlamıyla açıklama yapılmamıştır. Borçların yazılması konusunda sistem gayet başarılı ama silinme işleminde sistemle ilgili herhangi bilgi dışarıya verilmemektedir. Sağlıklı kişiler hastaneye gitmedikleri halde sağlık sigortası adı altında kişilerden yüklü miktarda paralar alınmaktadır. GSS borcu olanlar artık kısa zaman içersinde gidip ödemeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

GSS borcunuz olup olmadığınızı mutlaka öğrenin. Bunun için internet üzerinden SGK tarafından sunulan hizmetlerden birisi Genel Sağlık Sigortası dahilinde borcunuz olup olmadığınızı görmenizi sağlamaktadır. Borcunuzun takibini yaparak sizlere zarar vermesini önüne geçmiş olacaksınız. Sağlık sigortasından doğru şekilde faydalanmak önemli olduğu gibi etkilerinden kurtulursunuz.

Borçların ödenmesi ile birlikte sağlık hizmetinden faydalanmanızın önü açılmış olacaktır. Ödemelerin durması sizi ve çevrenizdekileri en kötü şekilde olumsuz bir etki yaratılmasına sağlık hizmetinizden paranız ile yararlanabilir durumunuz olacaktır. Sağlık hizmeti kişileri en derinden etkileyen durumlar olup kış aylarının gelmesi ile borçlarınızın ödenmesi gerekmektedir.

Bugün Şahin S. ile yaptğımız konuşmada SSK ve SGK çalışması durumunda dahi önceden 400 küsürlük bir GSS borcu yüzünden sağlık hizmetinden faydalanamadığını öğrendik. Sistem birbirleri ile çakıştığını düşünmekteyiz. Böyle durumlarda yeni bir düzene geçiş yapılması gereklidir. GSS beklenildiği gibi çıkmaması olumsuz etki yaratmıştır.

GSS Sorgulama

 

GSS Sorgulama GSS Borç Sorgulama SGK SSK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?