Yorum Haberi

Bağkur SGK SSK prim borcu sorgulama, şifresiz TC no ile borç öğrenme

SSK'ya günümüzde önemli bir yer sahibi olarak, kullanımının artması nedeni ile yoğun şekilde ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Bağkur SGK SSK prim borcu sorgulama, şifresiz TC no ile borç öğrenme

Sosyal Sigortalar Kurumu artık globalleşerek internet üzerinden erişime açıldı. E-devlet şifresi olmayanlar için de, sorgulama işlemini yaparak sayfanıza ulaşmanıza imkan tanınmaktadır. Sigortalar kurumundan sağlık prim sorgulama gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yeni işe girenler için sigortaların ödenmesi önemli olup, sağlık hizmetinden tam anlamıyla faydalanabilmeleri gerekmektedir. İlk defa sorgulama yapacaklar için sigortalar kurumunun sayfasına girerek bilgilerini doğru şekilde yazıp, sorgula butonundan sonra işleme başlayabilirsiniz. İş vereniniz tarafından ödenen SSK prim sayısı ve rapor parasını görmenizi sağlar. Şifreniz olmadan sadece kimlik bilgilerinize ihtiyaç olarak sorgulamanızı yapabilirsiniz. Güvenlik nedeni ile ön ve arka yüzünde yazan bilgilere ihtiyacınız vardır. SGK'nın sayfasından yaptığınız sorgulama SSK bilgilerinize ulaşmanızı sağlar. Bilgilerinizin doğru ve anlamlı şekilde girilmesi sonucunda karşınıza istatistiksel raporlarınız çıkacaktır. Ödemeler hemen ekrana yansımayabilir, bu ayın raporları gelecek ayda karşımıza çıkacağından dolayı sabırla beklenilmesi gereklidir.

Sağlık hizmetinden faydalanılması için SSK ödemeleri eksiksiz şekilde yapılmalıdır. Ekranda açılacak sayfada sağ menüde yer alan bilgiler doğrultusunda SSK prim, ne zaman emekli olacağım, emeklilik dönemi, SGK sorgulama, emeklilik sorgulama, hizmet dökümü sorgulama gibi seçenekler sayesinde tek bir sayfadan bütün işlemlerinizi takip edebileceksiniz. Sigorta olarak ne kadar ödendiğini görmeniz mümkündür.

SSK prim borçları olanlar için, 2014 yılında çıkartılan torba yasa ile af yolu gözüküyor. Önceki aylara rağmen ödemeyenler sağlık ve emeklilikten faydalanamadıkları gibi bunların önündeki engeller kalkmış olacaktır. SSK prim borçlarınızı ödemeniz için biriken faiz silinip ana para 36 ay taksite bölünerek ödemenizde kolaylık sağlanacaktır. SSK prim borçlarının taksitlendirilmesi sayesinde tekrardan hizmet almanız mümkün olacaktır.

Bağkur prim borcunuzun sorgulamasını buradan yapabilirsiniz: Bağkur Prim Borcu Sorgulama

Haber Haberler İnternet Emeklilik SSK SGK sigorta hizmet e-devlet zaman Para sosyal faiz güvenlik rapor emekli Prim sağlık Bağkur SSK prim borcu SGK TC no ile borç öğrenme SSK prim borçları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?