Yorum Haberi

GSS borç sorgulama sildirme ve itiraz

GSS borcu öğrencilerin ve işsizlerin en büyük sorunu olmuştur. Bir yerde kısa süreli çalıştıktan sonra işi bırakmanız sonucunda karşınıza GSS borcu çıkacaktır.

GSS borç sorgulama sildirme ve itiraz

Genel Sağlık Sigortası olup zorunlu sigortalardan olduğundan dolayı SSK ve SGK üzerinden sigortanızın olmamasında karşılaşacağınız sorundur. Sorunlar birbirlerini takip ettiğinden dolayı siz de dahil olmuş olabilirsiniz. GSS borcunuzun olup olmadığını öğrenerek herhangi bir yerde borcunuz varsa kısa süre içersinde ödemelisiniz. Öğrenci ve SSK’lı olduğunuz halde borç çıkartılıyorsa o zaman yapılması SGK'ya giderek gerekli itirazda bulunmalısınız.

GSS Borç Sorgulama

GSS İtiraz

GSS Sildirme

GSS borcum var ne yapmalıyım?
Sayın okuyucum borcunuz var ve daha önceden gelir tespiti yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekmektedir. Gss borcu bir çok kişinin canını sıktığından dolayı en üst primden hanenize borç yazılmış olacaktır. Haddi hesabı olmayan binlerce TL hesabınızda borç olarak gösterilir. Devletin parası kimsede kalmayacağından dolayı en kısa sürede işlemlerinizi yaptırın. İlk olarak kaymakamlık binasına giderek sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı bünyesinde gelir tespiti yaptırılmaktadır. Size verilecek kağıt üzerinde yerleri doldurduktan sonra hesaplama işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Bilgileri doğru şekilde doldurup en altına imzalarınızı atmalısınız. Dosyanız kaymakamlık önüne çıkarak kontrol edilip onaylanarak SGK'ya gönderilecektir. Siz de belirli bir tarih sonra SGK giderek borcunuzu kabullenip düşürülmesini talep edeceksiniz. Gelirinizin olmadığını ve bir şeyden haberiniz olmadığınızı dile getirmelisiniz. Duruma göre kaymakamlıktan gönderilen gelir tespitine göre indirim yapılacaktır. Gss borçlu olduğunuz süre içersinde SSK ve SGK priminiz ödendiyse eğer, bunu da bildirerek bu dönemler içersinde borcunuzun silinmesini sağlarsınız.

Üniversite öğrenciler, için büyük sorun oluyor, ailelerinden ve okuduklarından dolayı sigortalılar. Beklenmedik gss borçlarınn kendilerini beklediklerini sorgulama ekranlarından öğreniyorlar. Okul döneminde olan öğrenciler okuduğuna dair okuldan belgelerini alarak Sgk'ya gidip borçlarını sildirebilirler.

GSS borcu ödendiği halde tekrar çıkıyor?
Borçlarınızı ödediğiniz halde tekrar mı karşınıza çıkıyor? Bu sorun sıklıkla yaşanan sorunlardan olup bazı sebeplerden dolayı sildirdiğiniz hesaplarınız tekrardan eski haline gelerek gözüküyor. Sistem üzerinde sorun olduğunu söyleyebiliriz. Tekrar tekrar gitmeniz gerektiğini kurum yetkilileri bildirecektir.

İşsiz olanlar özellikle dahil edilip evde yaşayan kişiler ve onların eve getirdikleri paralar hesaplanmaktadır. Hesaplanan paralar doğrultusunda yaşayan kişilere bölünüyor. Ortalama olarak eve giren para 350 TL den az ise o zaman borçlarınız silinecek ücretsiz şekilde sağlık hizmetinden faydalanacaksınız. Paranız yüksek çıkarsa eğer o zaman yandınız üst seviyelerden sigortalanmış olup ödemeniz gerekecektir. Çalışmadığınız halde karşınıza çıkan borç kişilerin psikolojisini tamamen olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedir. Borçlarını ödeyemediklerinden dolayı çok farklı yöntemlere başvurmaları toplum içersinde huzursuzluk çıkartıyor. Bugüne kadar gss borcundan dolayı icra gelmedi ama gelebilir de.

GSS Borç Sorgulama GSS İtiraz GSS Sildirme GSS borcum SGK GSS SSK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?