Advert
Yorum Haberi

Piyasaların bugün en önemli gündem maddesi (FED)’in faiz kararı olacak

Piyasaların bugün en ehemmiyetli gündem maddesi, saat 21:00’da açıklanacak Amerikan Merkez Bankası (FED)’in faiz hükmü olacak.

Piyasaların bugün en önemli gündem maddesi (FED)’in faiz kararı olacak


FED ‘in faizi artırması beklenirken, para politikasının manzarası ve FED ‘in devasa bilançosunu ne vakit küçültülmeye başlayacağı ilgiyle izlenecek.FED ’in faiz izahı evvel USDTRY 3,52, EURUSD 1,12 ve altının onsu 1.268,80 civarında.
Bir müddettir global politik ilerlemelerle dalgalanan piyasalar, günümüz gündem maddesi ise FED. 
FED ‘in faizi artırması beklenirken, para politikasının manzarası ve FED ‘in devasa bilançosunu ne vakit küçültülmeye başlayacağı ilgiyle izlenecek. 


Fed faiz artışına giderse mart ayındaki artışla beraber bu sene ikinci sefer artırım istikametinde ismim atacak.
Federal Açık Pazar Komitesi’nin (FOMC) Salı günü başlayan para siyaseti toplantısı bugün sonlanacak. 
Yatırımcılar, FED ‘in 25 baz puan faiz artırımına gitmesine yüzde 97 olasılık verirken, dikkatler para politikasının seyrine ait ipuçları üstünde olacak.


FED hükmü ertesi piyasalardaki beklenti ise, faiz artırımı mevzubahis olsa dahil, hüküm ertesi doların kıymet kazanmayacağı mananına gelmediği, aksine, ABD Merkez Bankasının piyasayı şaşırtarak güvercin bir tavır içersinde olmayacağı ve henüz balanslı bir yaklaşım meydana koyacağı ve bundan dolayı Dolar’ın 18 aydır dalgalandığı bandın zemin bölgesinden en azından %2-3 kadar yukarıya istikametli bir atak yapması sağlanabileceği istikametinde.
Piyasa analistlerinin FED hükmü ertesi USD/TRY ’deki pazar beklentileri ise, 3.51 – 3.53 bölgesine sıkışan hareketlilikte istikamet beklentisi sahip olunan bulunduğu ve bu bandın dışına geçilmesi o yöndeki hareketi hızlandırabileceği istikametinde.

FED faiz kararı Amerikan Merkez Bankası dolar kuru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tubidy Mobi ile Youtube Mp3 müziklerini dönüştürün!
Tubidy Mobi ile Youtube Mp3 müziklerini dönüştürün!
Samsung Note 7’nin halefi Note 8 geliyor
Samsung Note 7’nin halefi Note 8 geliyor