Yorum Haberi

İstanbul ve İzmir'de hissedilen korkutan deprem - Son dakika haber

İstanbul Marmara ve İzmir Ege'de yoğun hissedilen bir deprem meydana geldi. İzmir, İstanbul, Bursa illerimizde yaşayan vatandaşlarımız depremi hissettiler. Korkutan deprem sonrasında Kandilli Rasathanesi'nin websitesine yoğunluktan dolayı giriş yapılamıyor. erişilemiyor.

İstanbul ve İzmir'de hissedilen korkutan deprem - Son dakika haber

İstanbul Marmara ve İzmir  Ege'de  yoğun hissedilen bir deprem meydana geldi. İzmir, İstanbul, Bursa illerimizde yaşayan vatandaşlarımız depremi hissettiler. Korkutan deprem sonrasında  Kandilli Rasathanesi'nin websitesine yoğunluktan dolayı giriş yapılamıyor. erişilemiyor.

 

İstanbul ve Çanakkale'de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can kaybı olmazaken kısa süreli panik yarattı. Merkezi Ege denizi olan ve saat 15:28'de ilk belirlemelere göre 6.3 büyüklüğündeki deprem Ege sahilinde yoğun şekilde hissedildi. Bugün öğle saatlerinde Girit adası yakınlarında 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha olmuştu. Son dönemde Ege bölgesinde sıkça depremler oluşmaya başlamıştı.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) depremin merkez üssünün İzmir'in 84 kilometre kuzey batısı olduğunu açıkladı.

 EGE DENIZI / Tarih: 12.06.2017 / Saat: 15:28:38 / Büyüklük: 6.3 / Derinlik: 20.7 Km

deprem

Bilgi alındığı anda son dakika deprem bilgisi haberimize eklenecektir.

Diğer Haberlerden 

İmparator Yang

İmparator Yang, Sui Hanedanı'nın ikinci imparatoru olarak Çin'i 604-618 yılları arasında yönetmiştir. Çok zalim ve kibirli bir adam olarak tanınır. Kesin olmamakla birlikte babası ve abisini öldürerek tahta çıktığı söylenir. Tarihçiler ondan Çin'in en acımasız imparatorlarından biri olarak basseder.

Yang Yin, Sui Lordu Yang Jian ve Lady Dugu Qieluo'nun ikinci oğulları olarak 569 yılında doğdu. Babası bir kahine danıştıktan sonra oğlunun adını Yang Guang olarak değiştirdi. Yang Guang zeki ve yakışıklı bir çocuktu. Gençliğinden itibaren gözüpekliği ile nam saldı.

Babası Yang Jian, 580 yılında İmparator Xuan'ın ölümü üzerine saltanat naibi oldu. Bir yıl sonra imparatorun oğlunu öldürerek kendisi tahta çıktı. İmparator Wen adını alarak Sui Hanedanı'nı kurdu. Yang Guang ve abisi artık imparatorluk prensleri olmuşlardı.

Yang Guang, her zaman anne ve babasının en sevdiği oğlu olmuştu. Abisi Yang Yong, müsrif davranışlarla ve vaktinin çoğunu cariyelerle eğlenerek geçirmesiyle babasının gözünden tamamen düştü. Nihayetinde imparator büyük oğlundan vazgeçerek Veliaht Prens unvanını Yang Guang'a verdi.

582'de Yang Guang, Ming Prensesi Xiao ile evlendi. Prenses Xiao, zeki ve kültürlü bir kadındı. Yang Guang ilk yıllarında karısına sadık kalsada daha sonraları çok sayıda cariye aldı.

604 yılında İmparator Wen aniden öldü. Bu ani ölüm şüpheleri Yang Guang'ın üzerine çevirdi. Ancak babasının ölümüne karıştığına dair bir kanıt bulunamadı. Yang Guang, abisini öldürerek tahta çıktı.

İmparator olduktan sonra büyük askeri seferler düzenledi. Çin İmparatorluğu'nu güneyde günümüz Vietnamı'na, kuzeyde İç Asya'ya kadar genişletmeyi başardı.

İmparator ülkenin kaynaklarını büyük inşaat projelerine harcadı. Onun saltanatında büyük kanallar, yollar ve saraylar inşa edildi. Çin Seddi'nin onarılmasını ve büyütülmesini emretti. Ama bu proje 6 milyon insanın ölümüne ve kraliyet hazinesinin tükenmesine sebep oldu.

İmparatorun aşırı harcamaları nedeniyle halka ağır vergiler kondu. Sefalete sürüklenen halk, imparatora kin gütmeye başladı. 618 yılında ülkenin pek çok yerinde ayaklanmalar çıktı. İsyancılar saraya yürüdüğünde imparator sonunun yaklaştığını anladı. Acılı bir ölüm istemediğinde atkısı ile boğulmayı önerdi. İmparatorun ölümünün ardından akrabaları ve üst düzey yetkilileri de öldürüldü.

Kandilli Rasathanesi Son dakika haber deprem son dakika deprem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?