Yorum Haberi

Instagram’a Gelen Sürpriz Özellik!

2012 Yılında Facebook’a satılmasından itibaren yükselen kullanıcı ve popülerliği ile Instagram, akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu. Uygulama 2012 yılında 30 Milyon kullanıcısı var iken 2016 yılında 500 Milyon olduğunu açıkladı.

Instagram’a Gelen Sürpriz Özellik!

500 Milyon kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcıların başka uygulamalara ihtiyaç duymaması için her geçen gün farklı güncellemelerle yeni özellikler getiriyor.

Snapchat’i satın almak için sayısız denemede bulunan Facebook, Snapchat’i satın alamayınca bünyesinde bulunan Instagram’a Snapchat özellikleri getirdi. Hikaye ekleme ile başlayan bu serüven, hikaye üzerinde düzenleme ve en son hikaye screen shot geri bildirim özelliğini getirdi. Bununla da yetinmeyen Facebook, bir başka uygulama Periscope’un en özel “Canlı Yayın” özelliğini de Instagram’a monte etmiş durumda.

Hikaye kısmıyla farklı bir hava yaratan Instagram, yeni gelen canlı yayın özelliği ile kullanıcılara yaşadıkları anları diğer kullanıcılarla paylaşma, post olarak gönderme izni veriyor.

Hikaye ekleyen kişilerde bilindiği üzere profilini girildiğinde profil resminin çevresinde işaret bulunuyordu.Takip edilen kişilerin hikayelerini izleme, izlenen hikaye üzerinden mesaj gönderme, hikayeleri hızlı hızlı geçme gibi özelliklerde peşinden geldiÇizim yapmak ve Emoji koymakta artık mümkün   

Hikayeleri saklamak, istenmeyen kişilerin erişimini kapatmakVe Son Gelen Özellik “Canlı Yayın”

Instagram, yayınladığı özelliklerle kullanıcıların başka uygulamalara ihtiyaç duymamasını istiyor. Bu nedenle popüler olan ne kadar uygulama varsa özelliklerden ilham alarak kendi platformuna endeksliyor. Bunlardan biride canlı yayın. Kullanıcılar artık canlı yayın yapabilecek. Yapılan canlı yayınlar Instagram’da sadece o anda izlenebilecek.
 

facebook instagram instagram canlı yayın yapma instagram hikaye ekleme snapchat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
LPG'li araç kullanıyorsanız yapması gereken önemli şeyler
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?
Atakan Koru’nun hayatıyla ilgili detaylar… Atakan Koru kimdir?