Advert
Yorum Haberi

Yıllarca Irak ile Savaşan İran yeni füzeler peşinde

Yıllarca Irak ile savaşan İran Hükümeti 22 Eylül 1980 yılında Irak'a karşı savaş açmıştır.8 yıl süren Kanlı savaş'ta 750 bin bir milyon Asker ve sivil Bu savaş'ta ölmüştür.Irak'ta ise 1988 yıllarında biten bu savaş'ta ölenlerin sayısı ise 350 bin ile 400 bin arasındadır

Yıllarca Irak ile Savaşan İran yeni füzeler peşinde

Yıllarca Irak ile savaşan İran Hükümeti 22 Eylül 1980 yılında Irak'a karşı savaş açmıştır.8 yıl süren Kanlı savaş'ta 750 bin bir milyon Asker ve sivil Bu savaş'ta ölmüştür.Irak'ta ise 1988 yıllarında biten bu savaş'ta ölenlerin sayısı ise 350 bin ile 400 bin arasındadır.İran Devleti Bütün variyetini Son model silah'lara yatırdığı görülüyor.İran  hava savunma sistemlerini görücüye çıkardı Sputnik Türkiye'nin haberine göre İran'ın uzun zamandır beklenen Bavar-373 (İnanç-373) hava savunma sistemlerinin tanıtıldığı gösteriye İran Cumhurbaşkanı HASAN Ruhani ve Savunma Bakanı Hüseyin Dehgan da Bu silah gösteri toplantısına katıldı. Dehgan düzenlediği bir basın toplantısında, Bavar-373 sistemlerinin askeri birimlere yıl sonuna kadar teslim edileceğini söyledi. İranlı kaynaklar, Bavar-373 sistemlerinin Rusya'nın S-300 füzelerinin muadili olduğunu söylüyor.Oldukça etkili olan bu füzeler görücüye çıktı.Dünya artık Silah'lanma yarışına girdi.

 

 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani (sol3), başkent Tahran'da Savunma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen "Savunma Sanayi Günü" kutlamalarına katıldı. Ruhani, etkinlikler kapsamında Bavar 373 modern Füze Savunma sistemi ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. ( Pool /İran Cumhurbaşkanlığı - Anadolu Ajansı )

 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani (sağda), başkent Tahran'da Savunma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen "Savunma Sanayi Günü" kutlamalarına katıldı. Ruhani, etkinlikler kapsamında Bavar 373 modern Füze Savunma sistemi ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. ( Pool/İran Cumhurbaşkanlığı - Anadolu Ajansı )

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani (sol2), başkent Tahran'da Savunma Bakanlığı'nda gerçekleştirilen "Savunma Sanayi Günü" kutlamalarına katıldı. ( Pool / İran Cumhurbaşkanlığı - Anadolu Ajansı )

.

iran yeni silahları görücüye çıkardı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tubidy Mobi ile Youtube Mp3 müziklerini dönüştürün!
Tubidy Mobi ile Youtube Mp3 müziklerini dönüştürün!
Samsung Note 7’nin halefi Note 8 geliyor
Samsung Note 7’nin halefi Note 8 geliyor